Ugrás a tartalomra Ugrás a menüre
Ohrady
Ohrady
Obec Ohrady Obec Ohrady

Gyors linkek Könnyű hozzáférés a hasznos információkhoz oldalunkról.

biológia hulladék szállítása

Tisztelt, Polgártársak!

A háztáji hulladék hatékonyabb szelektálása végett, valamint a hatályba lépő törvényváltozások értelmében a helyi önkormányzati testület jóváhagyta, hogy bevezeti a háztartásoktól való biológiai hulladék szállítását, melyhez a községi hivatal tárolóedényt, ún. barna kukákat is biztosít. Ezért a községi hivatal dolgozói a napokban minden házhoz kifognak szállítani egy barna kukát, mely a biológiailag lebomló hulladék tárolására szolgál. Ezeket a kukákat havi 2 alkalommal fogják üríteni. Az elszállítás pontos dátumai barna színnel vannak feltüntetve a naptárban, melyet minden háztartás megkapott a januári hónapban. Ezekbe a tárolóedényekbe lehet beletenni a lekaszált füvet, elhervadt virágokat, zöldség – és gyümölcshéjat, forgácsokat, fűrészport, zúzott ágakat, faleveleket, gyomot,  a szüretelésés és betakarítás után kimaradt gyümölcsöt és zöldséget, elposvadt gyümölcsöt. Tilos beletenni állati eredetű hulladékot, tejterméket, húskészítményeket!

A házakhoz kiszállított barna színű kukákra fel lesz festve az adott ház száma, melyhez a kuka hozzá van párosítva. Ezenfelül a postaládájában mindenki talál egy 5 euróról kiállított postai utalványt, ami a biológiailag lebomló hulladék éves kukahasználati díja. Felkérjük a tisztelt polgárokat, hogy legkésőbb 30 napon belül legyenek szívesek felfizetni postán az éves 5 eurós illetéket.

Szíves megértésüket és együttműködésüket előre is köszönjük.

Hozzáadás dátuma: 8. 2. 2024 15:58